Kliimaministeerium töötab välja lihtsustatud tingimusi väikeelamute rekonstrueerimistoetuse taotlemiseks.

„Tuginedes juunis valminud eramute renoveerimistakistuste uuringule, plaanime lihtsustada väikeelamute rekonstrueerimistoetuse tingimusi – taotlemine muutub edaspidi lihtsamaks tänu e-toetuse keskkonnale, mida on näiteks korterelamute toetusmeetmete puhul juba kasutatud. Täpsustame ka ehitusprojekti koosseisu tingimusi ning kiirendame väljamaksete graafikut,” sõnas kliimaminister Kristen Michal.

Samuti lihtsustub taotlemine tänu standardiseeritud ühikuhindade loogika juurutamisele. Kliimaministeeriumi ehituse asekantsleri Ivo Jaanisoo sõnul tähendab see seda, et ühikuhinnaga toetatavale tegevusele määratakse kindel toetussumma. „Summat ei suurendata ega vähendata, kui tegevus kujuneb eeldatust kallimaks või odavamaks. Väljamakse alusena ei ole vaja esitada arvet ja selle tasumist tõendavaid dokumente – piisab sellest, et tööd on nõuetekohaselt teostatud.“ Ühikuhindu plaanitakse esialgu kasutada päikesepaneelide ja inverterite puhul, mis on viimasel ajal ka kõige populaarsem toetatav töö. Varasemast säilib tervikrekonstrueerimise toetusemäär maapiirkondadele kuni 50% ulatuses ning Tallinnas ja Tartus 30% ulatuses.

[ Tagasi ]

Meie saidil kasutatakse küpsiseid. Mõned neist küpsistest on olulised veebisaidi toimimiseks, mõned aitavad arendada ja uuendada veebisaidi sisu ja kasutajakogemust. Võite otsustada, kas lubate küpsiste kasutamise või mitte. Küpsiste keelamise korral ei ole meie veebisaidi kogu funktsionaalsus teie jaoks saadaval.